Get Adobe Flash player
BEZPIECZNE ZAKUPY W CZASIE COVID-19
Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów! Nie ryzykuj - zostań w domu. Załatwimy za Ciebie wszystkie formalności związane z zakupem i transportem materiałów niezbędnych realizacji wykonywanych przez nas prac. Doradzamy w kwestii wyboru materiałów, dokonujemy zakupu w wybranych sklepach i dostarczamy własnym transportem. Oferta tylko dla klientów korzystających z naszych usług. Zapraszamy do kontaktu!
Start Gładź

postheadericon Gładź Lublin - Świdnik

Specjalizujemy się w wykonywaniu gładzi gipsowych i polimerowych różnego rodzaju:

 • gładź gipsowa tradycyjna - nakładana w warstwach od 2 do 4 mm, szlifowana mechanicznie z użyciem wysokiej klasy odkurzaczy,
 • gładź MULTI FINISH - gładź angielska nakładana 2 razy i obrabiana na mokro, przy jej wykonywaniu zapylenie pomieszczenia zmniejszamy o ok 90%, a uzyskana powierzchnia jest nieporównywalnie twardsza od gładzi tradycyjnej i nie wymaga gruntowania co zmniejsza koszty inwestycji,
 • gładź polimerowa – może być nakładana w warstwach ok. 1-3 mm i świetnie sprawdza się do finalnego wygładzenia chropowatych powierzchni. Jej zaletą jest odporność na wilgoć i na uszkodzenia mechaniczne, np. wgniecenie – jest znaczenie bardzie elastyczna niż gładź gipsowa. Ze względu na zawartość polimerów zamiast gipsu, gładź nie wiąże się, tylko wysycha – to sprawia również, że po rozrobieniu można przechowywać ją dłużej niż gładź gipsową – nawet do 24 godz.
 • Gładź gipsowa – właściwości

  Gładź gipsowa stosowana jest w budownictwie jako materiał wykończeniowy ścian. Gładzie gipsowe wykonywane tradycyjnie jak i na mokro mają na celu wyrównywanie obrabianej powierzchni na grubość 4 mm, zwiększając jednocześnie wydajność farb i estetyczność naszych ścian. Gładź możemy nanieść na wcześniej położony tynk, na płyty kartonowo – gipsowe, gipsowo – włóknowe, lub włókno – cementowe.

  Gładź gipsowa może mieć w swoim składzie gips naturalny lub syntetyczny – każdy z nich ma swoje wady i zalety. Gips naturalny będzie bielszy, jednak syntetyczny jest bardziej odporny na uszkodzenia. Niezależnie od rodzaju gładzi gipsowej, nie jest wskazane stosowanie jej w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza – np. w łazience. Podczas nakładania gładzi należy również uważać, aby nie miała ona kontaktu z elementami stalowymi, ponieważ gips przyczynia się do korozji.

  Gładź polimerowa

  Najnowszym rozwiązaniem wśród gładzi szpachlowych jest gładź polimerowa, w której składzie znajduje się zazwyczaj pochodna kwasu akrylowego oraz materiał wypełniający, np. mączka węglanowa. Podobnie jak gładź gipsowa, ten typ gładzi również jest dostępny w formie suchego proszku do rozrobienia lub w postaci gotowego produktu, który można nakładać bezpyłowo.

  Gładź polimerowa doskonale sprawdzi się w takich pomieszczeniach, jak łazienka, pralnia z suszarnią czy kuchnia – jest odporna na wilgotność, wysokie temperatury i większe obciążenia. Poza tym charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością i wytrzymałością.

  Nakładanie gładzi szpachlowej: tradycyjnie czy bezpyłowo?

  Gładź gipsową i polimerową można wykonywać na dwa sposoby: tradycyjnie lub na mokro. Tradycyjne nakładanie gładzi gipsowej wiąże się z dużym zapyleniem pomieszczenia. Dzieje się tak dlatego, że do wyrównania warstwy gładzi stosuje się szlifowanie mechaniczne. O wiele lepszym i coraz popularniejszym sposobem jest wykonywanie gładzi gipsowej na mokro, czyli metodą bezpyłową.

  Gładzie bezpyłowe

  Nasza firma korzysta z produktu Multi Finish. Jest to gładź angielska, którą nakładamy na powierzchnię w dwóch warstwach i obrabiamy na mokro. Gładź taka ma dużo zalet. Po pierwsze i najważniejsze nie trzeba jej szlifować. Ponadto nie wymaga zaprawek murarskich i jest twardsza niż tynki gipsowe i gładzie tradycyjne. Gładź obrabianą na mokro możemy zastosować na każde praktycznie podłoże, nie powoduje ona również korozji. Małym minusem może być fakt, że gładź gipsowa bezpyłowa musi być przygotowywana na bieżąco, ponieważ szybko twardnieje.

  Etapy nakładania gładzi bezpyłowej

  Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Ścianę lub sufit należy dzień wcześniej zagruntować. Dzięki temu zmniejszymy jej chłonność i unikniemy zbyt szybkiego schnięcia gładzi. Następnie przygotowujemy gładź, zgodnie z zaleceniami producenta. Ogólna zasada mówi, że masa powinna być na tyle gęsta, aby nie odchodziła od kielni. Jeśli nakładamy gładź na płyty karton – gipsowe, szpachlowanie zaczynamy od łączeń płyt. Wygładzamy ściany uważając przy tym, żeby masa za bardzo się nie związała. Po nałożeniu masy przystępujemy do końcowego wyrównywania gładzi. W tym celu używamy stalowej pacy zwilżonej wodą. Po wyschnięciu możemy ścianę pomalować na dowolny kolor lub wytapetować.

  Wykonywanie gładzi na mokro wymaga dużej staranności i precyzji. Odpowiednio nałożona sprawi że ściana lub sufit będą gładkie i równe, beż żadnych chropowatości. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu gładzi na mokro, a pracownicy służą pomocą i radą na każdym etapie wykonywania powierzonego im zadania.

  Profesjonalnie wykonamy gładź: Lublin, Świdnik i okolice. Zadzwoń!

  (od godz. 7:00 do 18:00)

  Mamy jeszcze wolne terminy na grudzie 2022

  Wycena i doradztwo gratis!

 
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Sonda
Komu zlecasz remont swojego mieszkania?