Biokominek do każdego wnętrza
Podłączenie instalacji kominkowej i tradycyjnego kominka możliwe jest tylko w budynkach jednorodzinnych. Biokominek to rozwiązanie, które sprawdzi się również w mieszkaniach i domach, w których nie ma możliwości zbudowania tradycyjnej instalacji. Jak wygląda taki biokominek i czym się charakteryzuje?
Biokominek – instalacja
Biokominek do wytwarzania ciepła potrzebuje specjalnego paliwa, które spala się, nie wydzielając przy tym dymu. Dzięki temu biokominek nie wymaga instalacji odprowadzającej dym z pomieszczenia. To rozwiązanie idealne do domów i mieszkań, w których nie można zainstalować tradycyjnego kominka opalanego drewnem czy węglem. Instalacja takiego biokominka jest prosta i nie wymaga skomplikowanych czynności. W przypadku kominka wolnostojącego proces montażu wygląda następująco: obudowę i biopalenisko wyjmujemy z opakowań ochronnych, biopalenisko umieszczamy w obudowie i stawiamy wszystko w miejscu, które najbardziej nam odpowiada. Następnie napełniamy zbiornik paliwa i możemy rozpalić biopalenisko. Biokominki mogą też występować w formie wiszącej lub w zabudowie.
fot:. cdn.furniturefashion.com/
Biokominek – zalety
Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów, form i wariantów kolorystycznych biokominków. Bogaty wybór sprawia, że takie rozwiązanie może być z powiedzeniem stosowane w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego jak jest zaaranżowane. W nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się proste formy, zaś tradycyjne obudowy lepiej będą wyglądały w klasycznym wnętrzu. Bikominki są bezpieczne dla otoczenia i ludzi. Paliwo, które służy do zasilania urządzenia, wypala się niemal w 100%. Produktami spalania jest ciepło i niewielkie, pomijalne ilości dwutlenku węgla. Podczas spalania wytwarzane jest ciepło. Paliwo spala się bezwonnie, nie powoduje powstawania sadzy, dzięki czemu biopalenisko dłużej pozostaje czyste.
Biokominek będzie świetnie wyglądał w każdym pomieszczeniu i z powodzeniem może zastąpić tradycyjny kominek.